Pojištění motorového vozidla

Telefon

+420 774 204 880
Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla (POV) je povinně smluvní pojištění odpovědnosti, jehož základním účelem je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vozidla, které je provozováno na pozemní komunikaci.

  • Nejsjednávanější připojištění k POV
  • – připojištění skel
  • – připojištění proti krádeži
  • – připojištění střetu se zvěří
Automobil je pro mnohé z nás nepostradatelným dopravním prostředkem. Pokud Vás někdo nabourá a poškodí Váš automobil, škoda bude hrazena z POV viníka (škůdce). Ale co když se stane, že nabouráte Vy a způsobíte škodu někomu jinému, sobě, svému automobilu. Váš automobil jde v tomto případě opravit z Vašeho havarijního pojištění (HAV). Rozsah tohoto pojištění je velký, sami si zvolíte na jaké škody požadujete pojistnou ochranu (krádež-odcizení, vandalismus a další).

Na základě Vašich požadavků Vám vybereme nejlépe vyhovující povinné ručení, havarijní pojištění. Chcete nejlevnější pojištění nebo chcete nejlepší poměr pojištění oproti pojistnému a nebo chcete max. možnou ochranu? Rádi Vám pomůžeme najít právě to, co hledáte.

Principem flotilového pojištění je „množstevní sleva“. Jedna „flotila“ sdružuje větší množství pojištěných aut s nižší cenou povinného ručení.

Modelový příklad:

Řidič naboural svým automobilem do řidiče stojícího na semaforu před ním. Poškozený řidič má rozbitou zadní část automobilu a ještě k tomu se mu vlivem nárazu poškodila krční páteř. Škůdce má rozbitý přední díl automobilu.

Z povinného ručení škůdce se uhradí škoda na majetku a zdraví poškozeného. Z HAV škůdce se uhradí škoda na automobilu škůdce. Případný zásah hasičů (vytečení provozních kapalin) se uhradí z povinného ručení škůdce.

Podnikáte? Máte více automobilů, přívěsů, návěsů … Kontaktujte nás a nechte si vypracovat kalkulaci.

.

1 + 5 =

Nenašli jste co hledáte?

¨