Vyrážíte na hory, k moři, vodu, zkrátka vyrážíte na svou vysněnou dovolenou? Máme pro Vás skvělou zprávu. Na Vaší vysněné dovolené si můžete dopřát svůj oblíbený drink až do 0,8 promile alkoholu. Kolik je to piv, panáků tvrdého alkoholu či osvěžujících drinků zde uvádět nebudeme, protože to má každý z nás jinak. Důležité je, že pojišťovny naslouchají přáním a tužbám svých klientů a do pojistných produktů tyto aplikují.

Pojďme se podívat, jak připojištění „Pojištění Drink povolen“ funguje.

 • lze sjednat jako jedno z pěti druhů připojištění k Vašim jednorázovým, či opakovaným cestám
 • vztahuje se na:
  • léčebné výdaje při případném úrazu, zdravotních komplikacích apod.
  • repatriace a transporty
  • zuby
  • zásah horské služby
  • návštěva osoby blízké

Jednotlivé pojistné limity dle zvolené varianty pojištění Excelent, Komfort, Reference.

Podrobný přehled pojistných limitů zde

Kalkulace cestovního pojištění

Milan Bosák

Milan Bosák

Milbos s.r.o.

V oboru pracuji již od roku 2007. Jsem nezávislí finanční a pojištovací poradce a zajímá mě vše včetně zákonů a jejich aplikací do veřejného života.

Náš tip: Cestujete na dovolenou svým autem? Odtah Vašeho nepojízdného automobilu zpět do ČR s pojistným limitem 55 000 Kč.

Uložte si naši stránku www.milbos.cz, kde máte garanci nejlepšího poměru ceny ku kvalitě Vašeho připojištění.

Funkčnost připojištění „Pojištění drink povolen“ si názorně můžeme demonstrovat na dvou velmi častých pojistných událostech.

1/ Alpy – Rakouské, Italské, Švýcarské, Tuxské, Karnské, Ammerguaské a další.

Název Alpy pochází z latinského altus (vysoký), možná také z keltského výrazu „alp“, který označuje vysoké pohoří.  Podnebí v těchto místech není stejné oproti našemu podnebnému pásmu. V alpách musí být každý připraven mimo jiné na drsné klimatické podmínky (chlad, vlhko, poryvy větru…). Kdo by si v takové „sibérii“ nedal něco dobré na „zahřátí“? No a zde nastává zásadní problém, zakopnete, nešťastně upadnete, nebo Vám ujede noha a spadnete ze skály a bez cizí pomoci se neobejdete. Nyní jste nuceni zavolat si pomoc. V případě zásahu helikoptéry (transport) počítejte s částkou cca 100 000 Kč plus na své léčebné výlohy (den v nemocnici cca 20 000 Kč + případný operační zákrok, např. komplikovaná mnohočetná zlomenina se pohybuje opět v řádů stovek tisíců korun).  Můžeme tedy léčbu vč. Vašeho transportu okamžitě počítat v řádu stovek tisíců korun. Pokud ale máte připojištění „Pojištění Drink povolen“ sjednané, vše za Vás uhradí pojišťovna.

2/ Chorvatsko – drink na pláži

V poslední době přibývá zdravotních komplikací po požití alkoholických nápojů. Řada z nás má zdravotní problémy. Jistě nám dáte za pravdu, že dlouhá cesta autem Vašemu zdravotnímu stavu moc nepřidá. V tomto stavu si dáte nějaký ten drink v cílové destinaci, či vytáhnete své oblíbené pivo z kufru Vašeho auta a kombinace alkoholu, únavy, sluníčka a velmi vysokých teplot může vykonat své. Najednou ležíte na zemi s příznakem infarktu, mozkové mrtvice, či jiné civilizační choroby a potřebujete okamžitou lékařskou pomoc. Ceny za lékařské ošetření v zahraničí mnohonásobně převyšují cenu lékařského ošetření v ČR. Pokud je nutná operace v zahraničí, kdy nejste schopni převozu do ČR, podrobíte se lékařskému zákroku v zahraničí, protože nelze riskovat Váš život. A zde se dostáváme opět do stotisícových částek. Pokud hodnota alkoholu ve Vaší krvi nepřesáhne 0,8 promile alkoholu, jdou veškeré výdaje za Vaši léčbu na vrub pojišťovny.

Neváhejte a sjednejte si cestovní pojištění, které Vás nenechá nikdy bez pomoci. Navíc máte aktuálně nastavenou slevu ve výši 50 %. Přejeme Vám, ať si dovolenou pořádně užijete smile

Kalkulace cestovního pojištění

¨